Nabídka pro děti

Letní pobytové kurzy

Kontaktní osoba

Jazyková škola AKCENT International House Prague má pro účely obdobných akcí k dispozici kontaktní osobu, která Vám pomůže řešit Vaše dotazy a připomínky. Stejně tak jsou v zahraničních školách odpovědní pracovníci pro dané programy. U těchto pracovníků je možno pro děti nechat i kapesné a důležité doklady.

Délka trvání

Kurzy probíhají v období letních měsíců, tj. červenec a srpen. Minimální délka pobytu jsou 2 týdny, maximální délka je 8 týdnů. Náplň a program jsou určeny pro děti ve věku 12-17 let (do 14 let doprava v doprovodu osoby starší 18 let).

Celodenní program

Den je rozdělen na část výuky, sportu a kulturních aktivit. Děti jsou vždy pod dohledem lektora.

Odpolední a večerní aktivity

Po výuce následuje přestávka na občerstvení a pak dále odpolední program jakou jsou výlety, návštěva kina, diskotéky, plaveckého bazénu nebo různé sportovní aktivity – např. veslování, tenis, plavání, fotbal, volejbal.

Ubytování

Děti mohou být ubytovány v hostitelské rodině nebo v ubytování internátního typu. Každý typ má své výhody – v hostitelské rodině se stanou po dobu svého pobytu součástí každodenního života, poznají zvyky, stravu, způsob trávení volného času které jsou typické pro danou zemi a kraj. V internátu mají možnost setkat se s dětmi stejného věku a udělat si tak mnoho kamarádů i na celý život.

Víkendový program

O víkendech je zpravidla naplánován celodenní výlet v sobotu. Destinace jsou nejčastěji zajímavá a historická města nebo zábavní centra v blízkosti školy. Neděle je věnována pobytu s rodinou nebo v internátu s ostatními studenty a odpočinku, buď v podobě sportovních aktivit nebo dne stráveného s knížkou.

Plná penze

Po celou dobu trvání kurzu jsou zajištěny snídaně a večeře v rodině a balené obědy ve škole (v některých školách jsou zajištěny teplé obědy ve školní jídelně).


Příklad 1 dne programu dětského kurzu

1. týden 2. týden
Ranní program Výuka od 9.00 do 12.00 hod. Veslování, tenis, plavání, fotbal/volejbal
Odpolední program Seznámení s prostředím, bruslení, projížďka ve člunech Výuka od 13.30 do 17.00 hod.
Večerní program Kino, diskotéka Diskotékový večer, hry
Sobota nebo neděle Celodenní výlet na zámek Celodenní výlet (pro pokračující studenty)


vlasta

Vlasta Šterclová
telefon: +420 261 109 219
fax: +420 261 261 880
email: studiumvzahranici@akcent.cz