Často kladené otázky

Může se na kurz přihlásit úplný začátečník?

Ačkoliv některé školy vypisují kurzy pro začátečníky, předpokládají, že student zvládl několik lekcí z učebnice. My úplným začátečníkům doporučujeme navštívit nejprve kurz v ČR – naše škola Vám pomůže vhodný kurz vybrat a teprve po absolvování tohoto kurzu jet do zahraničí.

Kolik hodin denně je výuka?

Záleží na studentovi jak intenzivní kurz si vybere. V naší nabídce jsou kurzy od 3 hodin denně do 6 hodin denně. Některé kurzy je možné navštěvovat ráno nebo odpoledne, nabízíme i večerní kurzy.

Jsou v ceně učební materiály?

Záleží na škole, kterou si vyberete. Některé školy mají učební materiály zahrnuté v ceně kurzu, v některých je nutno zaplatit poplatek.

Je součástí kurzu doprovodný program?

Některé kurzy jsou koncipovány jako zájmové, např. Angličtina + golf. U jiných kurzů jsou to např. 2 odpoledne v týdnu. Většina škol má vypracovaný sociální program kde se může student přihlásit na jednotlivé akce za poplatek.

Je v ceně kurzu zahrnuta doprava a pojištění?

Doprava ani pojištění zahrnuto není. Rádi Vás budeme informovat o orientačních cenách letenek popř. jízdenek. Pokud budete mít zájem, dopravu Vám zprostředkujeme. Pojištění je možné zaplatit přímo vybrané škole nebo si můžete vybrat jakékoliv odpovídající pojištění na trhu v ČR.

Jaké jsou přednosti ubytování v rodině?

Tento typ ubytování umožňuje být neustále v kontaktu s jazykem, který studujete. Poznáte zvyky, které jsou typické pro danou zemi, stanete se součástí hostitelské rodiny.

Jak probíhá stravování v rodině?

Je možné si objednat pouze snídaně, které Vám připraví hostitelská rodina, nebo polopenzi, v některých případech i plnou penzi. Nejčastější praxe je polopenze během týdne a o víkendu plná penze. Pokud má student zájem o vlastní vaření, můžeme mu zprostředkovat rodinu, kde bude mít volný přístup do kuchyně s možností vaření.

Jakou podobu mají dětské kurzy?

Dětské kurzy probíhají v letních měsících, tj. červenec, srpen. Děti jsou rozděleny do skupin. Každý den je rozdělen do částí na výuku, oběd, odpolední program. Večer tráví děti u hostitelských rodin pokud nemají naplánovaný program ve škole. Jak v případě ubytování u hostitelských rodin tak v případě internátního ubytování mají děti zajištěnou plnou penzi během týdne i o víkendech. V rámci kurzu je možné zaplatit základní pojištění. Doprava do dané země není zahrnuta v ceně kurzu, AKCENT International House Prague Vám může dopravu zprostředkovat.

Jak velké kapesné mám dítěti dát?

Vzhledem k tomu, že dítě má zajištěnou plnou penzi a pitný režim, stačí peníze na drobnosti jako např. pohledy, ovoce, sladkosti atd.

Je možné uložit u někoho kapesné?

Ano, v kanceláři školy u příslušného manažera.

Od jakého věku se mohou děti kurzů v zahraničí účastnit?

Kurzy jsou určené pro děti od 11 (12, popř. 13) do 17 let. Závisí na typu školy.

Mohou děti cestovat samy?

Např. do a ve Velké Británii nesmí děti cestovat samy do svých 14ti let a je nutný doprovod dospělého nebo člověka staršího 16ti let. U letecké dopravy je možné objednat doprovod letušky. Většina škol zajišťuje za poplatek transfer z letiště do místa ubytování.

Kde se dozvím ceny a další podrobnosti?

Můžete vyplnit nazávazný dotazník, na základě kterého Vám vyhotovíme nabídku nebo nám zavolat, popř. nás navštívit v sídle naší společnosti Zobrazit mapu – Praha [GIF, 90 kB] extern-ico. Pomůžeme Vám vybrat vhodný typ kurzu a připravíme cenovou nabídku. Rádi Vám zodpovíme veškeré dostupné informace.

vlasta

Vlasta Šterclová
telefon: +420 261 109 219
fax: +420 261 261 880
e-mail: studiumvzahranici@akcent.cz